Adres :
Çiğli / İzmir
E-posta :
info@guvenilaclama.net
Telefon :
0232 384 28 22

Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır

Güven > Bilgi > Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır
Güven İlaçlama | 0 532 425 40 85

Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır, ev ve iş yerlerinde bulunan hamam böceği istilasının önlenmesini sağlamaktadır. Bu noktada hamam böceği ilaçlama faaliyetlerinden profesyonel ve kaliteli bir şekilde yararlanarak, sizleri ve aile üyelerinizi rahatsız eden haşerelerden kısa bir süre içerisinde kurtulmanız mümkündür.

Hamam böcekleri, astım ile ilgili güçlü alerjenlere sahiptir. Bu nedenle ev halkı için büyük bir endişe kaynağıdır. Hamam böcekleri alerji oluşmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesidir. Bu doğrultuda söz konusu böceklerin varlığının fark edilmesi ile ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu canlıların yavruları büyüdükçe çok daha zararlı bir hale gelmektedir. Yavrularıyla, yumurtalarıyla ve yetişkinleriyle bu canlıların evinizi istila etmesi durumunda çok dikkatli davranmalısınız. Vakit kaybetmeden profesyonel bir firma desteği almak sorundan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur.

Hamam Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Hamam böcekleri karanlık ortamları sever. Bu nedenle yaşam alanlarınızda saklanabilecekleri birçok yer vardır. Bu alanlar, hamam böceği ilaçlama kapsamında doğru belirlenirse kalıcı bir çözüm elde etmek daha kolay hale gelir. Duvarlardaki yarıklar, çatlaklar, buzdolaplarının arkası, dolap içleri ve çekmeceler; bu haşerelerin en çok tercih ettiği saklanma alanları arasında yer almaktadır. Özellikle buzdolabında saklanan hamam böcekleri gıda zehirlenmelerine neden olabilmektedir. Bu nedenle söz konusu böceklerden bir an önce kurtulmak gerekir.

Hamam Böceklerinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Profesyonel bir hamam böceği ilaçlama faaliyeti ile bu canlılardan kısa bir süre içerisinde kurtulmanız mümkündür. Bunun için hamam böceklerinin yuvaladıkları yerlerin bulunması ve yuvalarının yok edilmesi gerekmektedir. Evinizde ya da iş yerinizde hamam böceği görmeye başladığınız anda ilaçlama yaptırmalısınız. Aksi takdirde böcekler evinizin her yerine ve hatta apartmana yayılacaktır. Apartmana yayılan hamam böcekleri diğer evlere de girecek ve çok daha büyük bir istila ortaya çıkacaktır.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği ilaçlama hizmetinden önce bu alanda uzman bir şekilde faaliyet gösteren kişilerin keşif yapması gerekmektedir. Keşif sonucunda bilgilendirme sağlanacak; ne tür tedbirler almanız ve neler yapmanız gerektiği konusunda uyarılacaksınız. Bu sayede hamam böceklerinin istila ettiği yerler hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu alanlarda uygulamanız gerekenleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Hamam böceği ilaçlama faaliyetleri hamam böceklerinin türlerine göre farklılık göstermektedir. Birbirinden farklı özellikte birçok tür vardır. En fazla görülen tür olan kahverengi hamam böcekleri, hijyen sorunu olan yerlerde bulunurlar. Hijyen sorunlarının düzeltilmesinin ardından yapılan ilaçlama işlemleri ile bu böceklerden kurtulabilmek mümkündür. Hamam böceği ilaçlama faaliyetleri genel olarak jel ilaçlama işlemleri ile gerçekleştirilmektedir. Söz konusu jeller, hamam böceklerinin iştahlı bir şekilde yediği ilaçlardır. Bu sayede jeli yiyen haşereyi, evinizin herhangi bir yerinde ölü bir şekilde bulabilirsiniz. İlaçlama işleminden birkaç gün sonra temizlik yapmamalı ve jellere dokunmamalısınız. Ölen hamam böceklerini birkaç gün sonra temizlemeye başlayabilir ve onlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlama Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Hamam böceği ilaçlama sırasında kullanılan ilaçlar son derece etkilidir. İlaçlardan çocukların ve yaşlıların etkilenmemesi adına şirket tarafından söylenen tüm kurallara uyulması gerekir. Kokusuz ilaçlara karşı bazı haşereler dayanıklılık gösterebilir. Bu nedenle bazı böcek türlerinde kokulu ilaçlar tercih edilmektedir. Bu durumda ilaçlama yapılan alana belirli bir süre girilmemelidir. Sürenin ne kadar olacağına firma yetkilileri karar verir. Bunun yanı sıra ilaçlama sırasında gıda kapları, yiyecekler ve evcil hayvanlar da korunaklı bir alanda tutulmalıdır. Etkili bir ilaçlama için bir süre işlem yapılan alan takip edilmelidir. Haşerelerin görülmeye devam etmesi halinde fumigasyon gibi daha güçlü uygulamalar yapılabilir.

DMCA.com Protection Status