Adres :
Çiğli / İzmir
E-posta :
info@guvenilaclama.net
Telefon :
0232 384 28 22

Kene İlaçlama

Güven > Bilgi > Kene İlaçlama
Güven İlaçlama | 0 532 425 40 85

Kene ilaçlama, insan ve hayvan vücudunda yaşam alanı bulan kenelere yönelik en önemli korunma yöntemlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Parazit haşere olarak isimlendirilen keneler, 1000’e yakın türe sahip canlılar arasındadır. Genellikle sıcak ve nemli iklimlerin hâkim olduğu yerlerde barınan kenelerin zehirli ve normal çeşitleri bulunmaktadır. Konakları bedende kan emerek hayatta kalmayı başaran kenelerin birkaç saat ya da gün vücutta barınması söz konusu olur.

Kenelerin kanla beslenmesi ve canlılar arasında gezinmesi, hastalıkların yayılmasına yol açar. Bu nedenle bir kene ısırmasının Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, Bebesiısis, Lyme Hastalığı ve Kene Felci gibi birbirinden farklı sağlık sorunlarına yol açabileceğini ifade etmek gerekir. Kenelerin insan vücuduna tutunduklarının anlaşılması üzerine hekim tarafından çıkarılması gerekirken çevrenin ilaçlanması da oldukça mühimdir. Bu nedenle kene ilaçlama, hastalıklardan korunmak adına gerekli görülmektedir.

Kene İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Kenelerin yaşamsal faaliyetlerini sonlandırmak ve canlı sağlığını riske etmelerini önlemek adına kullanılan çeşitli faktörler vardır. Aşağıda kene ilaçlaması ile alakalı en sık tercih edilen seçenekleri daha yakından gözlemleme şansına sahip olabileceksiniz.

Kene Spreyi Yöntemiyle İlaçlama

Kenelerle mücadelede kullanılan kene spreyleri; eczane ya da zirai ilaç satan mağazalarda bulunmaktadır. Kenelerin istila ettiği mekânlar için kullanılmak üzere satın alınacak olan bu ilaç, uygun ortam hazırlandıktan sonra uygulanır. Kene ilaçlaması esnasında koruyucu kıyafetler, gözlük, eldiven ve diğer unsurların takılması şarttır. Barınma alanlarına sıkılması gereken sprey sayesinde bu canlıların yaşam sahası ortadan kalkar.

Pestisit Yöntemiyle Kene İlaçlama

Pestisit, tarım arazilerini ya da hayvan ahırlarını istila eden kenelerle mücadelede kullanılabilecek olan en önemli ilaçtır. İlkbaharda çok daha etkili bir seçenek olan pestisit sayesinde kenelerin %50 oranında yok edilmesi mümkün olur. Kenelerle mücadelede en etkili seçeneklerden bir tanesi olan pestisit ile siz de kenelerin yaşam sahasını sınırlandırabilirsiniz.

Kene Tozu Yöntemiyle İlaçlama

Kenelere karşı etkili ilaçlama yöntemlerinden bir tanesi de kene tozu kullanılmasıdır. Sprey kullanımından sonra kene tozu destekleyici bir seçenek olarak tercih edilmektedir. Bu yöntem ortamda hiçbir canlı yokken uygulanır ve bütün kenelerin yok edilmesini sağlar. Yumurtaların ortadan kaldırılmasında çok etkili bir alternatif olan kene tozunun hatalı kullanımı sağlığınıza zarar verebilir. Bu nedenle kendi aldığınız ürünlerle ilaçlama yapmak yerine profesyonel bir firma ile bu süreci yönetmelisiniz.

Kenelere Karşı Doğal Önlemler

Kene ilaçlama hizmetinin yanı sıra zaman zaman doğal alternatifleri de ön plana çıkarmak mümkündür. Bu çerçevede bireylerin limon, portakal ve greyfurt gibi narenciye ürünlerini sprey haline getirmeleri gerekir. Daha sonra barınabilecekleri alanlara uygulanacak olan sprey sayesinde kenelerden kurtulmak mümkün olur.

İlaçlama yöntemleri farklı olsa da başarılı sonuçların alınması muhtemeldir. Bu nedenle insanların yaşam alanlarında daha sağlıklı bir ortam oluşturmaları adına kenelere karşı ilaçlamaya başvurması önerilmektedir.

Kene İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Kenelere karşı mücadele ederken ilaçlamanın titizlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kenelerin yaşam sahalarını sınırlandırmak zorlaşır. Bu da insan yaşamı için çok ciddi bir tehlike anlamı taşır.

izmir ilaçlama firmaları Profesyonel ilaçlama firmasının sunduğu çözümler kapsamında kenelere karşı her noktanın titizlikle ilaçlanması gerekmektedir. İlaçlama sırasında hem doğru ilaç tercihi hem de her noktaya ulaşılması önemlidir. Uzman bir ekibin gerçekleştireceği düzenli ilaçlamalar neticesinde arzu edilen sonuçları yakalamak mümkündür.

Siz de evinizde, bahçenizde ya da bulunduğunuz farklı bir ortamda kene ile karşılaştıysanız, mutlaka profesyonel bir ilaçlama firması ile iletişime geçmelisiniz. Kene ilaçlamasını ihmal etmek, ölüme varan çok ciddi sonuçlar doğurur.

DMCA.com Protection Status